چه میخواهید؟

بعضی از شما عاشق سکون و آرامش آب های آبی و تمیز هستید، ولی بعضی به دنبال موج های بزرگ و هیجان وارد مناطق ساحلی می شوید. امروزه طیف وسیعی از انواع ورزش های آبی، در جای جای دنیا برگزار می شود؛ که برای انجام آن ها روانه مناطق ساحلی و آبی می شوید. این امر آب را به محیطی ایده آل بدل می‌نماید و امروزه دامنه‌ی وسیعی از ورزش‌های آبی، برای گزینش در دسترس می‌باشند.

 

Bodyboarding (تفریح های آبی / ورزش های آبی)

بادی بوردینگ

 

انواع ورزش های آبی پر هیجان در واقع تفریحاتی سالم، پر از فعالیت و تحرک، ماجراجویانه، پر حادثه، سرشار از سرگرمی و آکنده از فعالیت، هیجان ‌انگیز و مفرح هستند. آن ها هم نیاز به فعالیت بدنی و هم نیاز به تمرکز ذهنی دارند؛ همچنین به شما انگیزه حرکت در آب را می دهند.

 

آماده باش (مسابقات / ورزش های آبی)

مرحله آماده باش قبل از استارت در مسابقات

 

هیجان انگیزترین ورزش های آبی امروزه مسابقات متنوعی دارند، هم به صورت گروهی و هم انفرادی برگزار می شوند. مسابقات جام جهانی، المپیک و بسیاری مسابقات دیگر، برای آزمودن ورزشکاران در سراسر دنیا برگزار می شوند. ورزش های آبی در درون عمق آب، بر روی آب یا زیر سطح آب انجام می شوند.

 

windsurfing (مسابقات / ورزش های آبی)

موج سواری با باد یا ویندسرفینگ

 

شجاع باش و هیجان خونتو ببر بالا 😉

از غواصی در دنیای رنگین زیر آب، تا سواری روی موج‌های خروشان! کافیست کمی جرعت به خرج بدید و با کمی یادگیری دل به آب بزنید. ورزش های آبی، برای افرادی که می خواهند در آب و یا اطراف آن تفریح ​​داشته باشند بسیار مناسب است.

 

غواصی (ورزش های آبی / تفریح های آبی)

غواصی

 

رایج ترین ورزش در آب شنا است، اما ورزش های آبی زیادی وجود دارند که ارزش امتحان کردن را دارند. برخی از این موارد فقط در سال های اخیر شناخته شده اند؛ زیرا افراد علاقه مند می خواهند ورزش های چالش برانگیز تری را تجربه کنند.

پشتکار داشته باش تا موفق بشی♥

ورزش های آبی انفرادی به عنوان یک کار فردی تعریف شده است، که بهترین نتیجه را در هر رقابتی برای ورزشکار به ارمغان می آورد. این ورزش ها نیاز به نیروی فیزیکی قوی، پشتکار، عزت نفس، نگرش مثبت و عطش فراوان برای برنده شدن دارد.

 

شنای پروانه (مسابقات / ورزش های آبی)

پرتاب دست در شنای پروانه

 

انعطاف پذیری رشته های ورزشی و تفریحی آبی

در ورزش های آبی چنان احساس فرح و شادی به وجود می آید، که آدرنالین همچنان در بدن ترشح می شود. مسابقات آبی با حس لذت و به دور از خستگی همراه خواهد بود. هیجان و سرگرمی بودن در آب، شما را وادار می کند تا دوباره آن ورزش را تجربه کنید. بعضی از ورزش های آبی در آب های ساکن و آرام انجام می شود، و بعضی در آب های خروشان و پر تلاطم. ولی در پایان مسابقات ورزش های آبی بدون حتی داشتن انگیزه برد، شور و شعف بودن در آب حس درونی، ورزشکاران را آرام و پر از لذت می کند.

راجب رشته های آبی بیشتر بدانید

در ورزش امروز جهان رشته های بسیاری فعالیت می کنند، که آبی هستند. شنا و قایقرانی از اصلی ترین آنها محسوب می شوند. اما بسیاری از زیرمجموعه های این دو رشته از عرصه ورزشی و مسابقه ای خارج شده، و وارد وادی تفریحی شده اند؛ که مردم عادی نیز در آنها فعالیت می کنند.

 

Rafting (ورزش های آبی / تفریح های آبی)

رفتینگ

 

این رشته ها اکثرا تفریحی هستند و به این دلیل که هیجان انگیزند و مردم عادی هم می توانند از آنها استفاده کنند، به عنوان تجهیزات گردشگری استفاده می شوند. جت اسکی از این موارد است، که این روزها یک تفریح مناسب و مهیج در فصل گرما محسوب می شود؛ و جدا از سواحل دریاها، دریاچه های مصنوعی هم پایگاهی برای استفاده از جت اسکی است.

 

Jet ski (تفریح های آبی / ورزش های آبی)

جت اسکی

 

در میان این تفریح ها رشته هایی وجود دارند که کار سختی می طلبند، دشوارترند و نیاز به آموزش دارند. به طور مثال: قایق بادبانی تنها استفاده از نیروی باد برای به حرکت درآوردن قایق نیست؛ بلکه باید آموزش های مختلفی چون جهت یابی نیز دیده شود. این تفریح ها در سال های اخیر مورد توجه ایرانی ها قرار گرفته است.

اگر اولین باره که این رشته هارو تجربه میکنید، توصیه میکنم که حتما با یکی که تجربه داره همراه بشید، و تنها دل به آب نزنید!

 

sailing ship (تفریح های آبی / ورزش های آبی)

قایق بادبانی

 

بهترین مکان برای تفریح های آبی

سواحل دریای خزر و خلیج فارس، پایگاه های اصلی این تفریح های آبی محسوب می شوند. البته سواحل خزر در فصل گرما و سواحل خلیج فارس در فصل سرما، مکانی مناسب برای تفریح های آبی اند. اکثر این رشته های ورزشی آبی که جنبه تفریحی دارند، جزو تفریح های گرانقیمت محسوب می شوند. وارداتی بودن تجهیزات این رشته های آبی، باعث شده تا آنها در مجموعه رشته های گرانقیمت قرار بگیرند.

 

kitesurfing (تفریح های آبی / ورزش های آبی)

کایت سواری روی آب

 

آب آبی عمیق، باد خنک وزیده شده در موهای شما و هیجان ماجراجویی، مسابقه و یا رقابت. با ورزش‌های آبی به هیچ وجه لحظه‌ای خسته کننده‌ نخواهید داشت. شما سرگرم شده، ترشح شدید هورمون آدرنالین را در بدن خود تجربه نموده ‌و از آن تا حد نهایت لذّت خواهید برد.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.